تبلیغات
انجمن اسلامی الشتر - پیاده‌روی اربعین باید از جانب علما و نخبگان بارور شود

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، دبیرکارگروه فرهنگی دفتر مقام‌معظم‌رهبری گفت: در یک نگاه ساده اگر بگوئیم که این پیاده‌روی یک عزاداری ساده به سبک عراقی است ولی چرا این عزاداری ساده رایج شده است وهمه به این سبک و سیاق گرایش پیدا کرده‌اند.

رئیس مرکز پژوهش‌های علوم اسلامی صدرا در جمع کاروان در مسیر بهشت گفت: پیاده‌روی اربعین هم تولی دارد و هم تبری و هم یک حرکت جهادی و سیاسی است و یکی از مهمترین عوامل شکل‌گیری پیاده‌روی اربعین درک کامل و فراگیر نسبت به نهضت حسینی در جهان تشیع است و این نشان دهنده زنده بودن نهضت حسینی است.

حجت الاسلام و المسلمین غلامی با اشاره به اینکه بعضی در داخل کشور انقلاب را یک بحث تاریخی می‌دانند و بحث زنده بودن انقلاب را زیر سوال می‌برند خاطرنشان کرد:و این حرکت پیاده‌‌روی اربعین نشان دهنده این است که این حرکت در جان و روح مردم دمیده شده و مردم آن را درک کرده‌اند و انقلاب اسلامی بین عشق و شور و حرارت مردم نسبت به نهضت حسینی و مسائل عمومی و متنی جامعه پیوند ایجاد کرده است.


دبیرکارگروه فرهنگی دفتر مقام‌معظم‌رهبری گفت:عامل مهم دیگر در پیاده‌روی اربعین شکل‌گیری نوع جدیدی از بیداری اسلامی است که در این پیاده‌روی رخ داده است. این بیداری اسلامی می‌تواند چند پیام برای ما داشته باشد: 1- موضوع استحاله فرهنگی که مسلمانان متوجه این خطر شده‌اند و لذا پیاده‌روی اربعین نوعی بازگشت به فرهنگ اسلامی است 2- مسلمانان نسبت به وضع بعضی از مسلمانان در فلسطین، یمن، عراق و دیگر ممالک اسلامی که گرفتار حکام جور و یا داعش و غیره قرار گرفته‌اند احساس مسئولیت و دغدغه‌مند شده‌اند و این پیاده‌روی نوعی تظاهرات عمومی مسلمانان نسبت به این ظلم‌ها می‌باشد. این پیاده‌روی یک نوع مقدمه‌سازی برای ظهور نیز هست.

حجت الاسلام و المسلمین غلامی با اشاره به اینکه یکی از مواردی که در این پیاه‌روی می‌توان به عینه مشاهده کرد مبارزه برای تغییر شرایط ممالک اسلامی با محوریت انقلاب و نائب امام زمان(عج) دانست و گفت: این پیاده‌روی باید از جانب علما و نخبگان بارور شود تا قبل از اینکه حرکات مرموز در آن رخنه کنند و به انحراف بکشانند از این حرکت جلوگیری شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های علوم اسلامی صدرا گفت: برای بهره‌برداری از این حرکت عظیم باید پیمانه افراد وسیع شود و این موضوع با خوسازی درست می‌شود.

دبیرکارگروه فرهنگی دفتر مقام‌معظم‌رهبری گفت: با اشاره به اینکه دستگاه امام حسین(ع) دستگاه کرامت است و همه ما از این دستگاه طمع داریم و انتظار داریم که امام حسین(ع) گرفتاری‌های ما را رفع کند و مهمترین گرفتاری ما قلب بیمار ماست و باید از این دستگاه و از امام حسین(ع) بخواهیم که قلب بیمار ما را شفا دهد.

تصاویر

برچسب ها: پیاده‌روی اربعین باید از جانب علما و نخبگان بارور شود، انجمن اسلامی الشتر، غرب کشور،

تاریخ : جمعه پانزدهم آبان 1394 | 02:15 بعد از ظهر | نویسنده : 97K | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

ابزار امتیاز دهی