تبلیغات
انجمن اسلامی الشتر - حضور رئیس‌جمهور ایران در نیویورک از دریچه مطبوعات غربی
دیدار رئیس جمهور ایران با نخست وزیر انگلیس، مواضع مشابه روحانی و اوباما در بحث مبارزه با داعش، وظیفه دشوار حسن روحانی در اجلاس امسال مجمع عمومی، بازتاب سخنان روحانی در یک اندیشکده آمریکایی و بررسی چشم انداز بهبود روابط ایران و آمریکا، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است. 

حضور رئیس‌جمهور ایران در نیویورک از دریچه مطبوعات غربی

دیدار روز گذشته رئیس جمهور ایران و نخست وزیر انگلیس در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، از جمله مهمترین موضوعاتی است که از روز گذشته تاکنون مورد توجه مطبوعات بین المللی قرار گرفته است. خبرگزاری «رویترز» ضمن پرداختن به این موضوع می نویسد دفتر نخست وزیری انگلیس پس از دیدار دیوید کامرون با حسن روحانی اعلام کرده در این دیدار، دو طرف توافق کردند که هر دو کشور باید در راستای بهبود روابط تلاش کنند و تأکید کردند دستیابی به توافق نهایی میان ایران و گروه 1+5 نیز ضرورت دارد. این خبرگزاری می نویسد موضوع تهدید گروه داعش از جمله دیگر مواردی بوده که در این دیدار مورد بحث قرار گرفته است. 

حضور رئیس‌جمهور ایران در نیویورک از دریچه مطبوعات غربی

گفتنی است از روز گذشته تاکنون، بخش عمده مطالب مربوط به ایران در میان دیگر مطبوعات و رسانه های بین المللی نیز به حضور رئیس جمهور ایران در نیویورک اختصاص دارد. روزنامه «نیویورک تایمز» از جمله مطبوعاتی است که به این موضوع پرداخته و می نویسد رئیس جمهور ایران در جریان حضور خود در نیویورک بر رویکرد همکاری جویانه تأکید کرده است. این روزنامه می نویسد در جریان دو روز مصاحبه پشت سر هم با رسانه های مختلف در نیویورک، رئیس جمهور روحانی مواضعی را بیان کرده که تا حد زیادی شبیه مواضع اوباما درباره ضرورت مبارزه با تروریست های داعش و همچنین اهمیت دستیابی به توافق هسته ای طی دو ماه آینده است. با این حال، وی آمریکا را به سبب اقدام دیرهنگام علیه داعش مورد انتقاد قرار داده است.

حضور رئیس‌جمهور ایران در نیویورک از دریچه مطبوعات غربی

روزنامه «لس آنجلس تایمز» از جمله دیگر مطبوعاتی است که این موضوع را مورد توجه قرار داده و می نویسد رئیس جمهور ایران در دومین حضور خود در اجلاس سالانه مجمع عمومی، با وظیفه بسیار دشوارتری روبروست. این روزنامه می نویسد روحانی امسال هم با لبخند و رویکرد خوشبینانه به نیویورک آمده، اما این بار وظیفه دشوارتری را در زمینه پیشبرد رویکرد همکاری جویانه خود در پیش دارد. روحانی که به عنوان یک میانه رو شناخته می شود، در پی آن است که به جهان نشان دهد جمهوری اسلامی ایران خواستار روابط بهتر با غرب بوده و در صورتی که موارد مطرح شده در مذاکرات هسته ای منصفانه باشد، آن را خواهند پذیرفت. 

حضور رئیس‌جمهور ایران در نیویورک از دریچه مطبوعات غربی

اما اظهارنظر روحانی درباره رویکرد آمریکا در قبال موضوع تروریسم از یک سو و برنامه هسته ای ایران از سوی دیگر، موضوعی است که مورد توجه «کریستین ساینس مانیتور» قرار گرفته است. این روزنامه می نویسد حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در جریان سخنرانی خود در اندیشکده «نیو آمریکن» از ایالات متحده خواسته ترس های خود درباره اینکه ایران در پی ساخت سلاح هسته ای است را کنار بگذارد و تأکید کرده که در حال حاضر، هم ایران و هم آمریکا باید بر موضوع مبارزه با داعش تمرکز کنند. مانیتور اشاره می کند که روحانی امروز (پنجشنبه) در مجمع عمومی سخنرانی خواهد کرد و موارد مطرح شده از سوی وی در اندیشکده مذکور، احتمالاً بخشی از سخنرانی وی خواهد بود.

حضور رئیس‌جمهور ایران در نیویورک از دریچه مطبوعات غربی

در نهایت، خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز مطلبی را درباره حضور رئیس جمهور ایران در نیویورک منتشر کرده و دو موضوع برنامه هسته ای ایران و مبارزه با گروه تروریستی داعش را مهمترین محورهای حضور وی در اجلاس مجمع عمومی دانسته است. این خبرگزاری معتقد است از آنجا مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 تاکنون پیشرفت خاصی نداشته و همچنین با توجه به ماهیت دیپلماسی در پیش گرفته شده از سوی آمریکا در مقابل گروه داعش، نباید انتظار گرم شدن سریع روابط میان ایران و آمریکا را داشت.طبقه بندی: خبری، اجتماعی، عکس، نقشه، دانلود،
برچسب ها: دیدار رئیس جمهور ایران، دیدار رئیس جمهور ایران با نخست وزیر انگلیس، حضور رئیس‌جمهور ایران در نیویورک از دریچه مطبوعات غربی،

تاریخ : پنجشنبه سوم مهر 1393 | 12:05 بعد از ظهر | نویسنده : 97K | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

ابزار امتیاز دهی