انجمن اسلامی الشتر
 
بیست و ششمین غروب رمضان ۱۴۳۵ هجری قمری فرارسید تا در لحظات عرفانی‌ واپسین روزهای ماه خدا با قلب‌هایی که پس از روزهای طولانی روزه‌داری زیر آفتاب مردافکن گذشته و جهاداکبری با نفس برای ماندن بر سر پیمان صورت پذیرفته، در کنار سفره الهی لبخند بر لب داشته باشیم.

حضرت محمد (ص) فرمود: «همانا بهشت تزیین و آراسته مى ‏شود از سالى به سال دیگر به خاطر ورود به ماه رمضان.» و امام حسین فرمود: «درود بر تو اى ماهى كه هیچ ماهى با تو مسابقه و رقابت ندارد».

همچون مغرب‌های پیشین، نخست اسماءالله‌الحسنی را خواهید شنید و در ادامه، نوای ربنا را با صدای یک کودک خوش صدا می‌شنوید. سپس به روال هر غروب، به یکی از مشاغلی اشاره‌ داریم که در این ماه عزیز نیز همچون دیگر ماه ها به کار خود ادامه می دهند.

هرچند خدمه هواپیما شغل ساده‌ای دارند، واقعیت آن است که بخش قابل توجهی از روزهای سال را در سفر می‌گذرانند و در کنار خانواده نیستند و این به جز حوادثی است که در حوزه هوایی رخ می‌دهد و ایران نیز یکی از حادثه خیزترین خطوط هوایی را دارد. به همین دلیل باید به همه ایشان خسته نباشید و خداقوت گفت.

فیلم: پیامبر اسلام برای گذر از سوءظن چه کرد؟

پس از این تصاویر، نوای روح‌بخش اذان را با صدای استاد آقاتی خواهید شنید. ‌سپس دعای روزهای ماه مبارک رمضان و به ویژه دعای روز بیست و ششم مبارک ‌تقدیمتان می‌شود.

در دعای روز بیست و ششم می‌خوانیم: «اللهمّ اجْعَل سَعْیی فیهِ مَشْكوراً وذَنْبی فیهِ مَغْفوراً وعَملی فیهِ مَقْبولاً وعَیْبی فیهِ مَسْتوراً یا أسْمَعِ السّامعین.»؛ «خدایا قرار بده كوشش مرا در این ماه قدردانـى شده و گناه مرا در این ماه آمرزیده و كردارم را در آن مورد قبول و عیب مرا در آن پوشیده‌، اى شنواترین شنوایان».

سپس سخنان حجت‌الاسلام و المسلمین زائری را که برای روزهای مبارک رمضان و اختصاصی برای مخاطبان «تابناک» در نظر گرفته شده، خواهید شنید. این خطیب برجسته درباره سوء‌ظن و اینکه مومن خود را در موضع سوءظن قرار نمی‌دهد، گفتار جالبی را مطرح می‌کند و به رفتار پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) در این زمینه اشاره‌ دارد.

شنیدن این گفتارهای کوتاه را از دست ندهید.

در ادامه‌ در بخش نوای دل، نوید مشهد را می‌شنویم و در پایان نیز با هم دعا خواهیم کرد. در این لحظات ما را از دعایتان از یاد مبرید.

طبقه بندی: خبری،  اجتماعی،  عکس،  فیلم،  مذهبی،  موبایل،  دانلود، 
برچسب ها: فیلم: پیامبر اسلام برای گذر از سوءظن چه کرد؟، \dhlfv hsghl، پیامبر اسلام، دانلود فیلم،  
نوشته شده در تاریخ شنبه چهارم مرداد 1393 توسط 97K
طراح قالب : { :ansa group 2009-2015 ::انجمن اسلامی الشتر}