انجمن اسلامی الشتر
 
شب قدر، فرصتی بی‌نظیر در ‌سال است که مرتبه‌اش با هیچ شبی برابر نیست و بر‌تر از عمل در هزار ماه است و مقدرات مردمان در چنین شبی برای یک سال و چه بسا یک عمر مشخص می‌شود و چون گمان می‌رود، ممکن است شب قدر، شبی به جز سه شبی که بیش از همه محتمل است، باشد، برخی عرفا یک سال تمام به شب زنده‌داری و رازونیاز می‌پردازند تا مطمئن شوند در‌ عمرشان دست‌کم یک شب قدر را درک کرده‌اند.

البته آنچه موافق با سنت پیامبر گرامی اسلام (ص) و روایات امامان معصوم (ع) است، اینکه شب قدر در دهه پایانی ماه رمضان بوده و بنا به نقل، یکی از شب‌های نوزدهم، بیست و یکم‌ و بیست و سوم است و در بین این سه شب نیز شب بیست و سوم احتمالش بیشتر است. چنان که امام صادق (ع) فرمود: «شب نوزدهم شب تقدیر است و شب بیست و یکم شب بستن و تعیین و اِحکام است و شب بیست و سوم شب حتمی شدن و امضای آن است‌».

در شب نوزدهم رمضان ۱۴۳۵ هجری قمری که اذان صبحش، با ضربت خوردن ‌امام اول شیعیان، حضرت علی (ع) به برگی دیگر از تاریخ مظلومیت اولیاءالله، رنگ خون بخشیده، قدر لحظه‌ها را می‌دانیم و تا سحر همراهتان هستیم تا در این شب‌زنده‌داری، خواسته‌هایمان را در محضر ذات اقدس احدیت بگوییم و ائمه هدی را واسطه پذیرش حاجاتمان ‌‌کنیم.

در برنامه‌ای که تقدیم می‌شود، در آغاز تلاوت سوره قدر و سپس سخنرانی آیت الله جوادی آملی در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را می‌شنوید. ‌‌پس از آن با نوای سوزناک حاج محمود کریمی در شب ضربت خوردن امام (ع) همدل می‌شوید.

در ادامه قرائت دعای جوشن کبیر و مراسم قرآن به سر گرفتن را با نوای شیخ حسین انصاریان خواهید شنید.

اما برای چنین شب‌های مبارکی اعمال مشترکی بدین شرح توصیه شده است؛

۱ ـ غسل کردن که بهتر است نزدیک غروب آفتاب باشد و نماز عشا با غسل خوانده شود.
۲ ـ خواندن دو رکعت نماز که در هر رکعت پس از حمد، هفت بار سوره‌ توحید را خوانده و پس از نماز هفتار بار گفته شود: اَستَغفُرِاللهَ وَ اَتوبُ اِلَیهِ.
۳ ـ قرآن به سر گرفتن و خدا را به چهارده معصوم (ع) سوگند دادن.
۴ ـ زیارت امام حسین (ع).
۵ ـ احیا داشتن (بیدار ماندن و عبادت کردن) در این شب‌ها. در روایات بسیاری از پیامبر (ص) و معصومین (ع) نقل شده است، هر کس شب قدر را احیا کند، گناهان او آمرزیده شود.
۶ ـ فضیلت و پاداش بسیار دارد که صد رکعت نماز خوانده شود و بهتر است ‌در هر رکعت پس از سوره‌ مبارک حمد، ده بار سوره‌ توحید خوانده شود.
۷ ـ دعایی از امام زین العابدین (ع) که در مفاتیح الجنان آمده است؛ اللهم انی امسیت لک عبداً...
۸ ـ خواندن دعای جوشن کبیر.
۹ ـ طلب آمرزش از خدای متعال و درخواست از خدا برای نیازهای دنیا و آخرت.
۱۰ ـ ذکر گفتن و صلوات بر محمد و آل محمد ـ علیهم السلام.

همچنین برای شب نوزدهم رمضان، این اذکار اختصاصی توصیه شده است؛

۱ ـ صد بار ذکر «استغفرالله ربی واتوب الیه».
۲ ـ صد بار ذکر «اللهم العن قتلة امیرالمومنین»
۳ ـ دعای اللهم اجعل فیما تقضی و تقدر من الامر المحتوم ...

ما را نیز در این شب‌های عزیز از دعای خویش‌ محروم نکنید.
طبقه بندی: خبری،  اجتماعی،  عکس،  مذهبی،  فیلم،  موبایل، 
برچسب ها: دانلود فیلم، دانلود، فیلم: در شب ضربت خوردن مظلومیت به آسمان می‌نگریم، فیلم شب قدر،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه بیست و ششم تیر 1393 توسط 97K
طراح قالب : { :ansa group 2009-2015 ::انجمن اسلامی الشتر}